امیرمحسن کریمی مجد هستم، مدیر وبسایت بیزی هوش. از شما دعوت می کنم تا بیوگرافی مختصری از من را در این نوشته بخوانید.

مدرک دکتری را در رشته مهندسی صنایع گرایش مهندسی سیستمهای اقتصادی اجتماعی در سال 1396 از دانشگاه علم و صنعت دریافت کرده ام. در دوره دکتری حوزه پژوهشی من حوزه تحلیل شبکه های اجتماعی بوده است.

همچنین دو کسب و کار به همراه دوستانم در حوزه‌های داده کاوی و هوش تجاری راه اندازی کرده ام. تمرکز کسب و کار اول انجام پروژه های داده‌کاوی برای سازمانها بود. حوزه فعالیت کسب و کار دوم که ماهیت استارتاپی دارد، تهیه داشبوردهای مدیریتی تحت وب است.

دانشگاه تهران، دانشگاه صنعتی امیرکبیر و دانشگاه علم و صنعت
بیوگرافی: دانشگاههای محل تحصیل

پیش از راه اندازی این دو کسب و کار، در دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد در دانشگاه تهران و دانشگاه صنعتی امیرکبیر، در پروژه های گوناگونی در حوزه سیستمهای اطلاعاتی و هوش مصنوعی شرکت داشته ام. در بیشتر این پروژه ها مدیر و مجری پروژه بوده ام و در بعضی نقش برنامه‌نویس را داشته ام.

سابقه تدریس دروس هوش تجاری، تحلیل داده و تحلیل شبکه های اجتماعی را در دانشگاههای مختلف دارم. همچنین بعضی دروس مهندسی صنایع را نیز تدریس کرده ام. کارگاه های آشنایی با داده کاوی، آشنایی با فراگیری ماشین و برنامه نویسی روشهای فراابتکاری را نیز برگزار نموده ام.

بیش از 10 مقاله علمی در مجلات معتبر جهانی منتشر کرده ام که همگی در حوزه تحلیل داده بوده است. از این تعداد مقالات، شش مورد مربوط به رساله دکتری بوده است. دو دوره طراح سوال و داور مسابقات ملی مهارت‌سنجی فناورد بوده ام.

از جمله افتخاراتم رتبه سه رقمی در کنکور سراسری سال 1384 رشته ریاضی-فیزیک و پذیرش استعداد درخشان دانشگاه صنعتی امیرکبیر در سال 1388 بوده است. در سال 1393 از طرف بنیاد ملی نخبگان به عنوان نخبه علمی برای گذراندن طرح جایگزین خدمت به نخبگان نیروهای مسلح معرفی شدم.

هم اکنون نیز به تدریس در دانشگاه، مشاوره در شرکت‌های مختلف و انجام پروژه در حوزه های تخصصی ام مشغول هستم.